![]() |
Most hogy mi is megfertőződtünk, nézzük meg hogy mi is ez az egész, hogy született meg az igazi klasszikus sárga Smiley Face, ki az a Harvey Ball és mi ihlette meg.
|
Harvey Bell, a hatvanas évek amerikájának egy reklámügynöke volt. Egy amerikai biztosítócég igazgatója kérte fel egy reklámarc megtervezésére, a cég munkatársainak általános jobb kedvre derítése céljából. 1963-ban rövid munkával meg is alkotta a Smiley Face-t, ami hamarosan világszintű rajongásnak örvendett. Egy testvérpár bulija dobott nagyot a népszerűségen, ugyanis Bernard és Murray pólókra, bögrékre, matricákra, és egyéb kisebb tárgyak díszítésére használták fel a jelet.
![]() |
A manapság nagyobb divatot jelentő kettőspont-zárójel kombináció az internet világában terjedt el főleg a fiatalok köreiben. 1982-ben Scott E. Fahlman a Carnegie Mellon Egyetem professzora rukkolt elő elsőként az ötlettel egy fórumon, ahol azt vitatták meg épp, hogy mivel lehetne pótolni a közvetett kommunikációból kieső nem jelölt nyelvi eszközöket (arckifejezéseket, gesztusokat), mert ezek hilyányában 100%-ig is félreérthető akár a mondanivaló. Íme a fórum hozzászólás:
19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman :-)
From: Scott E Fahlman <Fahlman at Cmu-20c>
I propose that the following character sequence for joke markers:
:-)
Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark
things that are NOT jokes, given current trends. For this, use
:-(
Azt, hogy a drogokhoz hogyan kapcsolódott hozzá ez az ikon, nem sikerült utána járnom.
![]() | ![]() |
Gondolom a felhőtlen boldogság szimbólumaként szivárgott be, de kiváncsi lennék hogy hol, és mikor, miként történt ez. Aki tud valamit, világosítson fel minket akár a kommenttel. Köszönjük előre is!